Padangų pripūtimas azotu

 • azotas-1-1

  Automobilio padangose – azotas

  naudojant azotą normalus slėgis padangose išlaikomas kelis kartus ilgiau bei prailginamas padangos tarnavimo laikas.


  Slėgis nekinta
  Didesnė sauga, mažesnės degalų sąnaudos, ilgesnis padangų tarnavimo laikas ir mažesnė žala aplinkai, be to, ilgai išliekantis tinkamas slėgis padangose reiškia, jog automobilis važiuoja lengviau. Pastovus slėgis sumažina padangų dėvėjimąsi ir gerokai prailgina jų naudojimo laiką. Dėl tinkamo padangų slėgio pagerėja ratų sukibimas su kelio danga: automobilis kritinėse situacijose tampa lengviau valdomas, sutrumpėja stabdymo kelias.


  Jokios oksidacijos
  Į padangas pumpuojamame ore paprastai yra drėgmės. Padangoms vėstant, ant vidinio jų paviršiaus kondensuojasi drėgmė, didinanti metalinių detalių korozijos riziką. Vanduo ilgainiui prasiskverbia ir į padangos struktūrą. O azotas dar gavybos metu išvalomas ir suslegiamas į plieninį rezervuarą, todėl būna sausas ir inertiškas, nereaguoja nei su padanga, nei su apdaila.
  Galiausiai azotas ne toks laidus šilumai, todėl ne taip greitai įkaista – taigi šiek tiek net aušina padangą, vadinasi, ilgina jos tarnavimo laiką.


  Tikrinti vis tiek reikia
  Vairuotojams, norintiems pirmąsyk savo automobilio padangas pripildyti azoto dujų, reikėtų turėti omenyje, kad prieš tai iš jų būtina visiškai išsiurbti orą – azotu užpildoma 99,9 proc. padangos tūrio.
  Pasitaiko, kad kai kuriuose servisuose azotas pučiama nepašalinus iš padangos oro. Dėl to prarandama nemažai pranašumų, kuriuos teikia važiavimas automobiliu su gerai azoto dujomis užpildytomis padangomis.
  Azoto naudojimas nepanaikina ir nesumažina būtinybės tikrinti padangų slėgio, nes vis tiek išlieka galimybė jas pradurti ar atsirasti lėtam nuotėkiui.
  Azotas nepakeičia reguliarios priežiūros. Maksimalus padangų tarnavimo laikas bus pasiektas tik tuo atveju, jei automobilis ir padangos bus tinkamai prižiūrimi. Tai reiškia, kad reikia reguliariai tikrinti padangų slėgį, ratų balansavimą ir centravimą. Kai jūsų padangos bus užpildytos azotu, svarbu papildymui naudoti tik azotą. Papildymas suspaustu oru panaikins visą azoto teikiamą naudą.